zofia dziubińska

Zofia Dziubińska - urodziła się w Łomży w 1983 r. W 2008 ukończyła wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta i Studium Pedagogiczne ASP. W 2006-7 r. studiowała w Accademia di Belle Arti Pietro Vannucci, Perugia (Włochy) na wydziale Malarstwa i w Universita per Stranieri - Perugia (Włochy), a następnie robiła staż i pracowała w Laboratorio d’Arte Grafica di Modena we Włoszech.

Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i użytkową, ilustracją, książką artystyczną, scenografią. Współpracuje z włoskim Teatrem „Esperiente” w Warszwie, Polską Fundacją Ochrony Dziedzictwa Europejskiego OFFICIUM, Stowarzyszeniem Twórczości Krzysztofa Komedy “Astigmatic”, Agencją Reklamową “Szwejkowski” i z kilkoma wydawnictwami.

 Brała udział w ponad 30 wystawach zbiorowych i 7 indywidualnych w kraju i za granicą, w tym m.in.: · 9th Lessedra World Art Print, Contemporary Bulgarian and International Art (Bułgaria) · Artelibro, Festiwal Książki Artystycznej, Bologna (Włochy) · VI Międzynarodowe Biennale Grafiki w Trois-Rivierès (Kanada) · wystawa dyplomowa, Etna, Galeria “aTAK” - Warszawa · I Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni · Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych „Imprint” im. T. Kulisiewicza w Warszawie · Galleria “Sala del Vecchio Cafe”, Palazzo Gallenga - Perugia (Włochy)

Laureatka licznych nagród i wyróżnień, w tym m.in.: · finalistka IX Międzynarodowego Biennale Grafiki „Premio Acqui” w Acqui Termi (Włochy) · kilkukrotna laureatka konkursu Grafika Warszawska · II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Ekslibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie · laureatka European Club of Arts in 1.st international meeting of juvenile art (Portugalia) · I miejsce w Ogólnopolskim konkursie na artystyczną zakładkę do książki w Zabrzu · Wyróżnienie honorowe Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego im. Meidnera w Oleśnicy · W latach 2002-03 Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Projektowanie stron www